ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ
Анотація
Стаття присвячена дослідженню способів використання алгоритмів штучного інтелекту у сфері кримінальних проваджень в національному аспекті. Розглянуто практичні приклади використання штучного інтелекту у кримінальному провадженні. Виділено переваги та недоліки в спектрі досліджуваної теми.
У світі минає чергова технологічна революція, головним складником якої є передача, оброблення та застосування відомостей. Світ перебуває в безперервному процесі цифровізації та глобалізації, рівень злочинності вийшов на наднаціональний рівень і все частіше злочини вчиняються у галузі електронних інформаційних систем, що вимагає пошуку нових підходів та розробки нових форм кримінального процесу.
Варто зазначити, що перспективи запровадження таких технологій у національну систему кримінального судочинства є досить дискусійним питанням як серед практиків, так і серед науковців, водночас така дискусія не перешкоджає науковим дослідженням у цьому напрямку.
Швидкість оброблення даних завдяки штучному інтелекту та його результативність у прийнятті рішень у кримінальному процесі створюють модель цифрового автоматизування прийняття процесуальних рішень.
Такою автоматизацією спрощується процедура прийняття рішень в аналогічних процедурах, що, безперечно, підвищує результативність і спрощує процедуру прийняття рішень з процесуально-економічної точки зору. Сучасні розробки спрямовані на те, щоб машини взяли на себе складні задачі, які раніше виконували люди. У найближчому майбутньому супутні організаційні заходи щодо запровадження штучного інтелекту та його правового забезпечення в державних органах будуть зосереджені на зберіганні великих обсягів даних. Обробка математичних алгоритмів і прийняття рішень на основі штучного інтелекту планується стати невід’ємною частиною нашого живого суспільства.