АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КЕРІВНИКА ПІДПРИЄМСТВА

  • Юлія Олександрівна Подолян Державний університет інфраструктури та технологій
Ключові слова: адміністративні правопорушення, керівник підприємства, кодекс України про адміністративні правопорушення, корупція, наслідки порушень, правовий регулятор

Анотація

Стаття є дослідженням адміністративної відповідальності, яку несуть керівники підприємств, зокрема у контексті порушень, пов’язаних з їх діяльністю. Стаття досліджує правовий каркас адміністративної відповідальності, включаючи відповідні нормативно-правові акти, які встановлюють підстави, процедури та наслідки такої відповідальності.

В роботі описані різні визначення адміністративної відповідальності, спираючись на роботи різних авторів.

Описана та проаналізована роль адміністративної відповідальності для керівника підприємства, а саме: забезпечення додержання законності, захист інтересів держави та суспільства, перешкода недобросовісним діям, формування етичних стандартів.

Дослідження також розглядає наслідки адміністративних порушень для керівників підприємств, такі як штрафи, конфіскація майна, адміністративні санкції тощо. В статті проводиться оцінка ефективності заходів адміністративної відповідальності та розглядаються можливі шляхи поліпшення механізмів контролю та запобігання порушень у сфері управління підприємствами.

Дана робота аналізує типові порушення, які можуть бути вчинені керівниками підприємств у контексті корупції, такі як отримання хабарів, зловживання службовим становищем, підкуп, незаконне збагачення та інші. Детально розглянутий їхній правовий статус, норми, санкції та наслідки, які можуть випливати з таких порушень.

Особлива увага приділяється порушенням, пов’язаним з корупцією, фінансовою дисципліною, дозвільними процедурами, охороною навколишнього середовища, працею та споживчою діяльністю. Стаття аналізує відповідні статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються цих видів порушень керівниками підприємств.

В науковій роботі описані основні статті Кодексу України про адміністративні правопорушення такі, як «порушення вимог фінансового контролю», «невжиття заходів щодо протидії корупції», «порушення законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля».

Ця стаття може бути корисною для юристів, дослідників, законодавців та всіх зацікавлених у розумінні адміністративної відповідальності керівників підприємств та її ролі у забезпеченні додержання правил і норм у сфері управління.

Опубліковано
2023-06-23
Розділ
Статті журналу