ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСОБИСТОГО СТРАХУВАННЯ

  • Мусієнко Володимирович Мусієнко Інститут управління технологій і права
  • Антон Андрійович Сіпєєв Інститут управління технологій і права
Ключові слова: цивільно-правове регулювання, нормативна база, страхування, особисте страхування, правовідносини, добровільне медичне страхування, індивідуальне страхування, колективне страхування

Анотація

Наукова стаття є комплексним та самостійним дослідженням порядку особистого страхування в чинному законодавстві України, зокрема у сфері цивільних правовідносин. На основі аналізу літературних джерел останніх років та інших авторитетних видань, методичних рекомендацій, монографій, наукових тлумачень і доповнень до законодавства України, норм чинного цивільного законодавства та практики його застосування розкрито поняття, сутність і характерні особливості особистого страхування.

У дослідженні охарактеризовано основні види особистого страхування. Наведені основні статистичні дані про розподіл страхування в країні. Викладено основні тенденції розвитку особистого страхування в Україні, поняття правовідносин особистого страхування, розглянуто дискусійні питання щодо визначення елементів правовідносин особистого страхування, поняття, ознаки та зміст договору особистого страхування як основи виникнення правовідносин особистого страхування, а також законодавчі вимоги щодо його укладення, особливості обов’язкового особистого страхування та підстави виникнення правовідносин обов’язкового особистого страхування, а також порядок виконання обов’язків особистого страхування.

Результатом таких досліджень стало формулювання низки наукових висновків, пропозицій щодо вдосконалення чинного порядку особистого страхування, які є результатом плідної роботи з науковою літературою.

Опубліковано
2022-08-31
Розділ
Статті журналу