НОВІТНІ СПОСОБИ І ТЕХНОЛОГІЇ ВЧИНЕННЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ЗЛОЧИНІВ У СФЕРІ ЕКОНОМІКИ (ЗГІДНО З ДОСЛІДЖЕННЯМИ ЗАРУБІЖНИХ ВЧЕНИХ)

  • Валерій Вікторович Тацієнко Національна академія внутрішніх справ
Ключові слова: транснаціональна економічна злочинність, транснаціональна злочинність, кіберзлочини, комп’ютерні злочини, транснаціональна комп’ютерна злочинність

Анотація

Статтю присвячено дослідженню новітніх способів і технологій вчинення транснаціональних комп’ютерних злочинів у сфері економіки. Вивчення цих способів і технологій є необхідним для вдосконалення національного та міжнародного законодавства щодо запобігання транснаціональній комп’ютерній злочинності. У статті розкриваються головні характеристики транснаціональних комп’ютерних злочинів. Підкреслюється, що такі злочини завжди вчиняються зі злочинним умислом, носять транснаціональний характер та є неможливими без застосування мережі Інтернет – або ж їхнє здійснення в таких масштабах без застосування мережі Інтернет значно ускладнюється. В статті докладно розглядаються два способи вчинення транснаціональних комп’ютерних злочинів – за допомогою застосування вірусів та за допомогою застосування хробаків (worms). Даються відмінності між цими двома видами шкідливих комп’ютерних програм. Розповідається, як за допомогою цих програм здійснюються масовані DDoS-атаки на сервери банків, крупних компаній тощо.

Окремо розглядається створення і функціонування ботнетів, як окремий вид злочину, підкреслюється, що в сучасному світі створення ботнетів є окремим, дуже прибутковим злочинним бізнесом, який становить неабияку небезпеку для міжнародної спільноти.

Опубліковано
2024-05-31
Розділ
Статті журналу