КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

  • Сeргій Гeoргійoвич Кирeнкo Інститут управління, технологій та права
  • Дар’я Юріївна Гуменюк Інститут управління, технологій та права
Ключові слова: торгівля людьми, закон, кримінальна відповідальність, кваліфікація, кримінальне правопорушення

Анотація

У цьому науковому дослідженні розглядаються поточні тенденції та проблеми сучасних аспектів протидії торгівлі людьми як у вітчизняній теорії, так і в практиці та безпосередньо в контексті повномасштабної агресії російської федерації та загроз, які вона несе своїми діями. В цій роботі здійсненна характеристика форм торгівлі людьми, проведено аналітику вітчизняної теорії та практики протидії торгівлі людьми. В ході дослідження було проаналізовано досвід протидії торгівлі людьми за прикладом європейських країн з наступним зіставленням до української моделі протидії торгівлі людьми. Також в ході дослідження було проаналізовано механізм протидії торгівлі людьми в умовах повномасштабної агресії російської федерації проти України та досліджено рекомендації по оптимізації вже існуючих механізмів.

Основна увага у роботі приділяється систематизації кримінально-правових аспектів та механізмів карного переслідування осіб, залучених до торгівлі людьми. Аналізуються судові практики та судові рішення, що стосуються вирішення справ з цієї сфери.

Отримані результати дослідження дозволяють визначити основні труднощі та прогалини в законодавстві, а також розробити рекомендації щодо вдосконалення і ефективного застосування законів у сфері протидії торгівлі людьми. Робота має практичне значення для правозахисників, державних органів, науковців та інших зацікавлених сторін, що працюють у сфері боротьби з торгівлею людьми.

Опубліковано
2023-12-01
Розділ
Статті журналу