APPLYING OF NORMS OF INTERNATIOANL HUMANITARIAN LAW IN THE CONDITIONS OF MILITARY OPERATIONS

  • Y. Klyuyeva Державний університет інфраструктури та технологій
  • K. Dobkina State University of Infrastructure and Technologies
Ключові слова: війна, збройний конфлікт, Женевські конвенції, міжнародне гуманітарне право, жертви, комбатанти, полонені

Анотація

Війна – це найстрашніше що може бути в сучасному світі, це безглузда руйнація міст та інших населених пунктів, знищення культурних цінностей, викрадення в рабство, жорстоке поводження з військовополоненими, пораненими та хворими, а також з мирним населенням. В статті проаналізовані факти порушення норм міжнародного права, і зокрема міжнародного гуманітарного права. Автори, спираючись на нормативну базу, робить висновок, що сутність МГП – забезпечити захист жертв війни. Ця галузь права є основою для захисту права людини піж час ведення війни між країнами. основним завданням МГП є забезпечення максимально можливий під час збройного конфлікту захист всіх осіб, які не воюють чи перестали воювати (через захоплення в полон, добровільну відмову, хворобу чи поранення). Це один із найефективніших інструментів, які міжнародна спільнота має у своєму розпорядженні для забезпечення безпеки людей та дотримання поваги і гідності під час війни.

Авторами визначено, що основними міжнародними нормативно-правовими актами, які регламентують поведінку учасників збройного конфлікту є так звані Женевські конвенції. У сучасному міжнародному праві вони входять до складу галузі, традиційно іменованої «міжнародне гуманітарне право». Міжнародне гуманітарне право спрямоване на захист жертв збройних конфліктів. Застосування міжнародного гуманітарного права в умовах збройних конфліктів – одна з актуальних проблем міжнародного гуманітарного права. Для України питання дотримання міжнародного гуманітарного права в умовах збройного конфлікту є дуже актуальним. В статті зазначається, що незважаючи на існуючу нормативно-правову базу щодо правил ведення війни, фіксуються чисельні порушення норм міжнародного гуманітарного права. Питання порушення норм міжнародного гуманітарного права сьогодні є дуже актуальним.

Опубліковано
2022-08-31
Розділ
Статті журналу